DALMIS.ORG

En Tarz Ürünler

En Uygun Şok Fiyatlar

www.dalmis.org

Mehmet Sait Dalmış Biyografi

Liseden sonra İnsanların hal ve hareketleri giyim tarzları dikkatini çeken  Mehmet Sait Dalmış, bazı insanların hayatı boyunca  bir iki renk elbise giyindiğini, Kimilerin ise kendisinin gibi rengarenk giyindiğini fark ederek psikolojiye merak salmış ve psikoloji okumaya karar vermiştir. 

2013 senesinde Makedonya Avrupa üniversitesinde  hukuk fakültesi okumaya başlamıştır. 
2017 de başarılı bir şekilde mezun olup, şu an Kosova İlliria Kraliyet Üniversitesi  Ceza hukukunda yüksek lisans yapmaktadır. 

Bitirdikten sonra avukatlık yapmayı düşünmeyen Mehmet Sait Dalmış,  Sadece Okumayı hobi haline getirmiştir.

2000 senesinde oturdukları yer   olan Cizre’de Sigorta şirketi yokluğunu fark edip oraya ilk sigorta şirketini getirmiştir.  Bölgede yetkili olduğu sigorta şirketinde satış başarılarından dolayı Türkiye 2.liği ve defalarca Güney Doğu Anadolun Bölge 1.liği plaketlerini almıştır.

Hayatında  yapmış olduğu disiplinli çalışmalardan dolayı birden fazla ödül almıştır.
Bunlardan en önemlisi İngiltere 

Oxford Sokrates Değerlendirme Kurulu tarafından önceki yıllarda T.C. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Rusya Başbakanı Viktor Chernomyrdin’e layık görülen Ödülü, İngiltere Oxford sarayında düzenlenen törenle  Komite konseyi tarafından alınan kararla, çift dalda en iyi marka, en iyi yönetici ödüllü olan Oxford Sokrates altın ödüllü ve altın madalyasını,  almaya hak kazanmıştır. Oxford Sokrates Liderler Zirvesi’nin Katılımcıları, 33 ülkeden İş Adamları, Bilim Adamları, Politikacılar, Diplomatlar ve Akademisyenlerdir.
Oxford Sokrates Ödülü’ Yüksek Eğitim ve Entelektüel Gelişim Alanında Verilen Dünya’nın En Prestijli Ödülü’dür. 

Moda ya olan tutkusuyla birçok başarılı işe imza atan Dalmış, ardından da atölye açarak , üretime devam etti. Hazır giyim sektöründe Türkiye ve Avrupa’ya bağlı ülkelere satış  yapmaktadır. 
Yaklaşık 2 senedir, çoğu dizilerde gördüğümüz ünlü oyuncuları, Avrupa, İngiliz ve İtalyan ünlü modelleri giydirmektedir.

Özelikle sürrealist olarak modellerini çıkartan Dalmış’ın  dikkat ettiği önemli bir konu daha var. Vücudun istenmeyen bölgeleri için teknik hilelerle gerek model olsun, gerekse desen seçimi olsun kusurları kapatmaya çalışıyor. 

Boyu kısa ise uzun boylu gösterecek, kilolu ise zayıf gösterecek tasarımlar yapmaya gayret etmektedir.


Türkiye tekstil başkenti fakat Moda başkenti değildir.
Dünyada tekstilde iki piyasa var 
1-Türkiye piyasası
2-Çin piyasası 

Hedefi TÜRKİYE Yİ moda başkenti yapmak Ülkemize moda alanında milli, yerli marka bazında bir yer edindirmek çabasında olup 
Türk bayrağını Ünlü markaların arasında dalgalandırmak. 

Mehmet Sait Dalmış moda alanında  ‘Kalite ve İş Prestiji Avrupa Altın Ödülü'nü de alarak markasını dünya genelinde bir kez daha tescillemiş oldu.

World Business Assembly- Dünya İş Konseyi Liderler Zirvesi  daha öncede G20 Zirvesi'nin yapıldığı İstanbul Four Seasons Hotel at Bosphorus'da gerçekleşti.  Dünya İş Konseyi 'Liderler Zirvesi'' kongresi 35 ülkeden; işadamları, bilim adamları, politikacılar, diplomatlar ve akademisyenlerin katılımıyla gerçekleşti. Konferansa gelen yabancı konuklar ve yerli konukların geniş katılımlı bir buluşması gerçekleşirken yabancı misafirlerin İstanbul'a gelerek konseyin Türkiye temsilcileri tarafından İstanbul’da ağırlandığı belirtildi. 
Dünya İş Konseyi-Liderler Zirvesi, her yıl dünya çapında çeşitli şehirlerde düzenleniyor. Bugüne kadar kongrenin düzenlediği şehirlerden bazıları şunlar; Londra, Vienna, Tokyo, Berlin, Roma, Paris, New York olup 2015 yılında da İstanbul ev sahipliği yaptı. 
Dünya İş Konseyi Liderler Zirvesi konferansı'nı ülke çapında 20'ye yakın televizyon kanalı tarafından canlı yayınlanırken yaklaşık 120 gazete ise son dakika haberi olarak geniş bilgilere yer verdi. 

Boş zamanlarında hobi olarak modern sürrealist alanda  yağlı boya tabloları yapmaktadır. 
30 a yakın profesyonel yağlı boya çalışması yapmıştır. Bilinç altını tablolara yansıttığını belirtmektedir.
Dalmış ,uzun yıllar inşaat sektöründe de faaliyet göstermiştir. 

Kent sigorta aracılık hizmetleri limited şirketi . 

Anadolu yurtdışı eğitim danışmanlığı limited şirketi. 

Dalmis tekstil sanayi inşaat sağlık turizm eğitim danışmanlık ithalat ihracat ticaret limited şirketi. 

Yönetim  kurulu ve müdürler kurulu başkanlığını  yapmaktadır.

Etiketler:mehmet sait dalmış